Odsłony : 72824

Informacje ogólne:
Wyspa Niedźwiedzia (ang. Bear Island) – amerykańsko-kanadyjsko-brytyjski film sensacyjny z 1979 roku w reżyserii Dona Sharpa. Adaptacja powieści Alistaira MacLeana pod tym samym tytułem.

Opis:
Na tytułowej Wyspie Niedźwiedziej przebywa międzynarodowa ekspedycji naukowa. Z ramienia ONZ zajmuje się ona badaniami klimatu. Jednak nie wszyscy jej członkowie są zainteresowani działalnością naukową. Część z nich, z szefem ekspedycji prof. Gerranem włącznie, poszukuje niemieckiego U-bota, który w ostatnich tygodniach wojny został uwięziony na wyspie z ładunkiem norweskiego złota skradzionym przez nazistów. Przejęciem ładunku zainteresowani są również neonaziści Jungbeck i Heyter pod przywództwem tajemniczego „Zeldy”. Okrętu poszukuje również niemiecki biolog Lansing, który jest synem dowódcy poszukiwanego U-bota i pragnie ustalić losy swojego ojca. Konfrontacja pomiędzy tymi różnymi „grupami interesów” obfituje w pełną zwrotów i nieoczekiwanych zdarzeń akcję, w wyniku której ginie kilku uczestników ekspedycji. Lansingowi udaje się jednak przejąć cały ładunek złota celem zwrócenia prawowitym właścicielom.

✅Subskrybuj kanał by być na bieżąco 👀
✅Codziennie Nowe Filmy 🎥🎬
Miłego oglądania 🙋👋

#retrocinema
#kino
#zapraszam
#filmy

14 odpowiedzi

  1. W tym czasie, na Alasce, powstala pierwsza instalacja HAARP, 11 tys anten, zmieniajaca klimat swiata, od tej pory, takie instalacje powstaly w Australii, Japonii i Norwegii, a wiec, to Amerykanie,,,,, zawracaja,,,, rzeki,,,, a Putin popiarduje i prostuje te rzeki.

  2. Bardzo ładny film. Naziści zagrabili ogromne ilości dzieł sztuki złota . Zamordowali z zimną krwią ludzi stojący im na drodze . I jest tak do dziś . Ci którzy mają powiązania z trzecią Rzeszą na całym Świecie Grabia i niszczą innych dla korzyści .Po trupach i do celu .

  3. dobry film,z mala uwaga ,Slowianie przede wszystkim usuneliby symbole nazistowskie .Ludziom z zachodu wyraznie to nie przeszkadzalo ,mogli tam pracowac ,mieszkac ,spac ,dziwne .

  4. 360p? Protestuję. Nie da się tego oglądać. Następnym razem proszę o 144p.
    Na cda zwariowali zupełnie. W 1080p do obejrzenia… Co robić, jak życ?