49 thoughts on “Prawdziwa mafia w Polsce – PRL.

 1. Kazda forma socjalizmu (glowna cecha to podatek od dochodow pracownikow najemnych, licencjonowanie dzialalnosci gospodarczej i inne obciazenia podatkowe, oraz rozdawnictwo dla nieproduktywnej czesc spolecznosci)) jest niewydolna ekonomicznie i zawsze bedzie generowac rabunkowe metody gromadzenia majatku. Obecnie role mafii przejeli politycy poniewaz wiedza, ze system ktory legimityzuja nie jest produktywny na tyle by utrzymac stabilny poziom dobrobytu spoleczenstwa. Mafie rozbojnicza zamieniono na mafie restrykcji ekonomicznych uchwalanych na mocy "prawa". To samo zjawisko jest znamienne dla praktycznie calej Europie zachodniej.

 2. Jedyna mafia Polska to byli oficerowie Wojskowych Służb Informacyjnych.

  Włomin, Pruszków to tylko rządowa przykrywka aby chronić Wojskowe Służby Informacyjne WSI!

 3. jaka mafia? garstka zbirow ze sztacheta w reku? mafia to jest we Wloszech gdyby jakis mafiozo przyjechal oni byliby tyci tyci a i sraliby przed nim po gaciach…

 4. Pierwszy raz widzę w "dokumencie", żeby prowadzący poprawiał "eksperta", którego zaprasza… Zdarzają się naciągani eksperci, naciągane fakty, ale coś takiego to czysta amatorka, aż odechciewa się oglądać.

 5. To jest własnie prawdziwa mafia. Nie banda dresów jak się w Polsce często popularnie wydaje. Prawdziwa mafia to powiązanie przestepców (wszystkich nawet drobnych kieszonkowców, oni też podlegali pruszkowcom, wołomińcom i innym) biznesmenów (Kulczyk i jego krętactwa) politycy jak wspomniani ministrowie SWiA, czy wyłudzenia VATu, Amber Gold i tusk i jego ministrowie. Do tego też sędziowie, adwokaci, notariusze, a nawet lekarze. Taka mafia zawsze istniała, zostało tylko nadszarpnięte poważnie jej zbrojne ramię, większość zginęła, ale wielu którzy wyszli z paki, stworzyło mafię vatowską z chyba najbardziej skorumpowanym rządem w historii Polski, dlatego teraz obserwujemy wrzask tych bandziorów. Oczywiście tu jest więcej wątków jak choćby niejaka Wanda Nowacka wicemarszałek Sejmu będąca jednocześnie na liście płac organizacji dzieciobójców (sprawa udowodniona w toku procesu sądowego). Narazie wiele możliwości zrobienia wielkiego majątku na przestępstwach się wyczerpały, ale niedługo usłyszymy o kolejnych przekrętach.

 6. Mafia to byla jest i bedzie w polityce, to co robil Pruszkow czy inni to kropla w morzu tego co nasi politychy do dzis odpierdalaja

 7. NA poczatku ten minister mowi ze to byla mafie
  a trzepakoowa a na koncu ze podsuchiwali policje,sejm I politykow,madre to,a gdzie byly nasze sluzby bespieczenstwa?Czy to tylko kpa duniuw?

 8. Heh, Widacki, co bronił zabójce Papały, Ryszarda B., przecież to każdy wiedział, że to prawnik na usługach mafii

 9. Prawda jest taka że mafia jest bo im na to pozwalają, mafia jest każdemu rządowi potrzebna żeby mieć w razie co na kogo zwalić wszystkie nieszczęścia losowe, pobicia, zabójstwa, narkotyki, porwania.Jakby narkotyki i prostytucja były legalne to mafia uszczupliła by się do zera i przestępczość faktycznie kończyła by się na drobnym złodziejstwie, ewentualnie oszustwach, wymuszeniach,a takich to łatwo złapać.

 10. Pamietam te czasy mieszkalem w malej miejscowosci w zachodnio poludniowej Polsce. Mialem moze 13 lat. I wtedy nawet czesci dzieci wiedziala kto jest przywodca pruszkowa albo wolomina. Jedynie policja zdawala sie nie orientowac

 11. co tu sie odpierdalalo to jest dramat a Urban itp. politycy smieja sie nam w twarz ludzie nie jestem za PIS ale jakakolwiek partia posadzi chocby jednego waznego bylego czy obecnego polityka ma moj glos.

 12. zgadzam się
  nas Państwo robi jak chce oni byli mądrzejsi i się nie dali
  robili jak chcieli Państwo
  są to inteligentni ludzie na pewno nie robili nic po czym mogli mieć nieprzyjemności
  myśleli co robią i tyle
  wielu innych udaje że myśli jednak nie wychodzi im

 13. zgadzam się
  nas Państwo robi jak chce oni byli mądrzejsi i się nie dali
  robili jak chcieli Państwo
  są to inteligentni ludzie na pewno nie robili nic po czym mogli mieć nieprzyjemności
  myśleli co robią i tyle
  wielu innych udaje że myśli jednak nie wychodzi im

 14. Każdy śmieć jest mocny w grupie lub bronią w ręku.
  Spotkasz samego smiecia na ulicy nogą tupniesz, ucieka jak zająć z ogródka.
  Napompowane sterydami łyse paly z mózgiem taboretu.

 15. Jak była ta grupa zorganizowana z Pruszkowa to Polak i Polka nie miała prawa zniknąć z ulicy a teraz ruscy rządzą polska a wtedy Rusek i Ukrainiec nie wjechali by do polski bo srali po gadziach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *