44 thoughts on “Luter cały film

 1. Totalna propaganda. Tragiczne jest to że ludzie w to wierzą. Prawda jest taka że Luter uciekł do klasztoru aby schronić się przed egzekucją za morderstwo a później kiedy nie pasowały mu wymagania klasztorne wymyślił swoją religię. Tak naprawdę całemu temu protestantyzmowi i jego zwolennikom chodziło o majątki kościelne i przyklasztorne a nie o prawdę wiary. Protestantyzm był na rękę szlachcie niemieckiej która zacierała ręce na myśl o czekających majątkach.

 2. Fałszywy zakłamany film o jego rewolucji protestanckiej która spowodowała śmierć prześladowania morderstwa ćwiartowania ukatrupienie prawdziwego chrześcijaństwa w strasznej niewiedzy ludzie nie zyja prekursor wszystkich rewolucji Naziolstwa i Komuny innych heretykow.

 3. "A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelkich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga." Ap 21,8

 4. mam pomysł ! może zorganizować spotkanie pastora Chojeckiego , Brauna jakiegoś biskupa katolickiego i porozmawiać o biblii , reformacji , kk! podejmie się ktoś wyzwania?

 5. Luter … no coz dzieki niemu byly wywolane wojny,ktore spowodowaly smierc od 50 do 60 procent uwczesnego spoleczenstwa europejskiego.

 6. LUTER TO MORDERCA SKURWIEL NISZCZYCIEL CYWLIZACJI I CHRISTIANITAS OPAŁACANY PRZEZ NIEMIECKIE KSIĄŻĘTA PROTESTANTYZM DAŁ POCZATEK MASONERI ,KOMUNIZMOWI I NAZIZMOWI.

 7. Popieram Lutra…nie trzeba klepać modlitwy czy latać do kościoła na nabożeństwa by mieć Boga w sercu.. Precz z Watykańską mafią!

 8. Niech przemówią fakty i PRAWDA !Marcin Luter o godności i majestacie Boga 1. „Nie ma znaczenia, jak zachowywał się Chrystus – liczy się tylko to, czego nauczał” (źródło: Erlangen, tom. 29, s. 126). Marcin Luter o Dekalogu 2. „Jedyny cel [Dekalogu] to pokazanie człowiekowi niemożności czynienia przez niego dobra i nauczenie go rozpaczania nad sobą” (źródło: Henri Denifle, Luther et Lutheranisme. Etude Faite d’apres les sources, tłum. J. Paquier, A. Picard, Paris 1912-13, tom. III, s. 364). 3. „Musimy usunąć Dekalog z oczu i z serca” (źródło: De Wette 4, 188). 4. „Jeśli dopuścimy, by on – Dekalog – miał jakikolwiek wpływ na nasze sumienie, stanie się on przykrywką całego zła, herezji i bluźnierstw” (źródło: Comm. ad Galat, s. 310). 5. „Ważniejsze jest strzec się przed dobrymi uczynkami niż przed grzechem” (źródło: Tischreden, wyd. wittenberdzkie, tom. VI, s. 160). Marcin Luter i materialna konieczność dobrych uczynków 6. „Dobre uczynki są złe i są grzechem, jak pozostałe” (źródło: Henri Denifle, Luther et Lutheranisme. Etude Faite d’apres les sources, tłum. J. Paquier, A. Picard, Paris 1912-13, tom. III, s. 47). 7. „Nie ma zgorszenia większego, bardziej niebezpiecznego, bardziej jadowitego niż dobre życie zewnętrzne, objawiające się dobrymi uczynkami i pobożnym sposobem życia. Jest to wspaniała brama, droga, która wiedzie do potępienia” (źródło: Henri Denifle, Luther et Lutheranisme. Etude Faite d’apres les sources, tłum. J. Paquier, A. Picard, Paris 1912-13, tom. II, s. 128). 
   http://www.m.pch24.pl/500-lat-protestantyzmu–35-absurdalnych-cytatow-z-marcina-lutra,55707,i.html
  David L. GrayŹródło: saintdominicsmedia.comTłum. Jan J. Franczak

 9. Wspaniały film jednym z głównych grzechów i przyczyn upadku I RP Szlacheckiej było tępę trzymanie się katolicyzmu Watykan nawet słowem nie pinął w obronie Rzeczypospolitej kiedy dokonywano na niej rozbiorów papież Pius VI błogosławił konfederację targowicką potępił insurekcję kościuszkowską oraz ostatecznie potępił konstytucję 3 Maja obok trzech zaborców to Watykan i Kościół Katolicki przyczyniły się do rozbiorów RP dodać jescze jak pod koniec XVII wieku pogrzebano polską tolerancję religijną Polska był najsilniejsza w XVI kiedy duża część sejmu była protestancka a kraj kroczył drogą reformacji w sejmie planowano utworzenie narodowego polskiego kościoła z królem jako jego głową na wzór angielski

 10. Najważniejsza rzecz, której nauczał Luter to doktryna zbawienia z łaski. Wittenberski doktor zrozumiał, że człowiek jest zbyt słaby i grzeszny, by samemu się zbawić, nawet z pomocą środków oferowanych przez Kościół. Jedynie Bóg jest w stanie zbawić człowieka. I Bóg tego dokonał, posyłając swego Syna Jezusa Chrystusa, który przeżył bezgrzeszne życie, i poniósł na krzyżu śmierć za nasze grzechy. Człowiek nic nie może do tego dodać, może jedynie z wdzięcznością przyjąć dar łaski Bożej. Wbrew temu, co twierdzą krytycy Lutra, ta doktryna nie prowadzi do rozwiązłości czy niedbałego życia. Ten, kto naprawdę przyjął wiarą ofiarę Chrystusa do końca życia będzie Go wielbił dobrymi uczynkami. Będą one jednak uczynkami wdzięczności, a nie marnymi próbami przypodobania się Bogu i kupienia sobie zbawienia. Bóg nie kupczy zbawieniem, nie sprzedaje go ani za pieniądze, ani za dobre uczynki. Ofiaruje je darmo, z łaski, przez ofiarę Chrystusa. Przyjmij ją i żyj dla Boga nowym życiem, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

 11. Jakby zrobić film o komunizmie w takim samym stylu, to wyszło by , że to najlepszy system na świecie. To takie samo kłamstwo jak "Imię róży" opisujące inkwizycję. Do źródeł a potem do kina . A nie odwrotnie.

 12. Marcin Luter największy obrazoburca Chrystusa bluźnierstwa których on się dopuścił można porównać tylko z upadkiem lucyfera upadłych aniołów.

 13. Ten film pokazuje, skąd się wzięła duma i wielkość Niemiec. Oni nie klękają przed swoimi oprawcami. Watykańce to największe zagrożenie dla Rzeczypospolitej. Nie sprzedawajcie własnego kraju temu zdemoralizowanemu pedofilswu.

 14. "TO DIABELSKIE PEMIE,POMIOTY SZATANA,ZASLUGUJA NA TO ZEBY ICH PALIC ZYWYM OGNIEM….ONI I ICH KLAMSTWA….OGNIEM WINNISMY CZYSCIC ZIEMIE AZ ZNIKNIE OSTATNIA SYNAGOGA A ONI W PROCH SIE OBRUCA…"ostatnie slowa lutra….ciekawe kogo mial na mysli…?;-)

 15. Polecam broszurę Teodora Jeske-Choińskiego "Walka Lutra z Katolicyzmem", wyjaśnia ona reformację z psychologicznego punktu widzenia.

 16. luter był moczymordą, wulgarnym prostakiem i chamem, na dodatek tchórzem i zabójcą, bo skrył się w zakonie przed karą za zabójstwo . . . – OTO CAŁE JEGO POWOŁANIE !
  Jeśli ktoś ma co do tego wątpliwości niech sobie poczyta. Tu prawie świętego z niego zrobiono – ze zwykłego chama i heretyka . . . do tego totalna demonizacja KRK . . .
  Zdarza się, że ciałom świętych po śmierci towarzyszy przepiękny kwiatowy zapach . . . – ścierwo lutra takim trąciło odorem, że nie mogli go donieść . . . o tym też poczytajcie

 17. nawet ten tak przychylny dla Marcina Lutra film czyni go osobiście odpowiedzialnym, za wybuch wojny chlopskiej i wszystkie okrucieństwa z tym związane…

 18. Całe życie pod wpływem złego w każdym razie w stanie kapłanskim wykorzystany by uderzyć w kościól tragicnza postać heretyk

 19. Oczywiscie film pomija czarne watki zycia tego ktory w zasadzie winny jest milionom trupow. Koncepcja autoamtycznego zbawienia niewatpliwie bardzo ponetna dla notorycznych grzesznikow, jednak jaki sens mialoby nasze zycie w kontekscie zbawienia. Luteranizm paradoksalnie zniewalajac czlowieka w relacji z Bogiem uwolnil go w aspekcie ziemskiego zywota i co ciekawe te przeplatajace sie watki lutrowej nauki stworzyly bardziej przestrzegajacego dekalogu czlowieka. W koncepcji dzwiganego worka z grzechami jest

 20. Większość tutaj jest przeciw Lutrowi pisząc jakby Boga w sobie nie mieli bez miłości z nienawiścią diabelską, szatańską, mieniące się jedynieprawdziwie wierzącymi Rzymskimi Katolikami, a sami nie widząc że ów Rzymski Kościół Katolicki robi z Boga Zbawiciela szatana, diabła…dlaczego tak twierdzę? Dlatego: Ile wiadomo kto jak długo przebywa w czyścu? Za ile mszy św. można opuścić wcześniej czyściec? A jak ktoś nie ma rodziny by za niego się modlił po śmierci to dlaczego musi dłużej siedzieć w czyścu niż ten który ma dużą rodzinę bądź pieniędzy i wykupi więcej mszy to szybciej opuści ten czyściec.? Dlaczego ten Rzymski Bóg jest tak niesprawiedliwy? A niesprawiedliwy zawsze był szatan diabeł, więc czy Rzymski kościół nie robi z Boga szatana? Niech każdy sam się zastanowi i przed Jedynym Bogiem Ojcem i Panem Jezusem Chrystusem ZBAWICIELEM rozważy i poprosi Ducha Świętego o pouczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *