29 thoughts on “Kryminalna Polska: Zagadki tamtych lat: Skąd wzięły się bloki?

 1. wybrane, wyciagniete z kontekstu obrazki, nie bylo 500 plus to byla podstawa egzystencji, mieszkanie, a wy dzis ile lat musicie robić i nie jeść żeby was na takie mieszkanie było stać, albo utrzymujcie zachodnie korporacje (banki- bierzecie kredyty) . Kiedyś za przebrzydłego PRL-u te mieszkanie można było dostać

 2. Albinek,pierdolony komunista.Nie ukonczyl nawet 6 klas ale zostal ambasadorem w Libii.Zwykly nieuk z Mazur ktory lizal dupe Moczarowi

 3. bloki to kretynizm nieda sie zbudowac bloku przy bloku bo wiadomo slonce… ale zato 1 rodzinne domki sie da dlatego mimo ze milion razy lepiej sie mieszka w domku niz w bloku to bloki mniej ludzi mieszcza!!!!

 4. Jan Kowalski zapewne jesteś jednym z tych Januszy którzy mówią "kur_aaaa kiedyś to było". Powiem ci jedno , ch_ja było. Co ci z tego mieszkania ? Dzisiaj możesz mieć wszystko i to zależy tylko i wyłącznie od Ciebie… A jeżeli myślisz inaczej to znaczy że jesteś życiowym nieudacznikiem i wszystko chciałbyś dostać 🙂 pozdrawiam

 5. polska jebana komuna – do PIEKLA ! Ipamiec o tym skurwysynstwie – tez ! A te stare chuje , co wspominaja ten SYF z nostalgia powinny zdychac bez lekarstw, pomocy ,chleba Zdychac zwolennicy SKURWYSYNSTWA !!!. Dodam skromnie, ze pomimo porzadnego wyksztalcenia , nikt nigdy nie zapytal mnie: moze p. inz. potrzebuje mieszkania? Nie, nigdy ! A tu w mojej Szkocji , po dwoch latach mam swoje piekne, porzadne mieszkanie. CHUJ w Polandie 1000000000000000000000000000000000000000000X

 6. Propagandowy film, blokowiska wyciągnęły ludzi z brudu i nędzy, hahaha bo cegła lepsza – może i lepsza. Mieszkam za granicą i powiem, że te nasze blokowiska z lat 70-80 prezentują się bardzo korzystnie na tle miast np. w UK. A tak na marginesie to dzięki płycie miasta w Polsce się rozrosły, a dzisiaj to niby lepsze jest budownictwo haha apartamentowce tak ładne ale kogo stać na to. Bierzesz kredyt na 30-35 lat i się cieszysz, że stać cię na zalewajkę.

 7. Tejchma, Siwak i inne lewaki ,zbrodniarze mieli gdzie mieszkac i ich dzieci i wnuki rowniez maja mieszkania i to na pewno bardzo dobre.. nic sie niemal nie zmienilo w kwestii mieszkan i dodatkowo Polacy chcacy wlasnego lokum obciazeni sa lichwiarskimi,zydowskimi kredytami… nadal niewola bo nie bylo lustracji

 8. Cytat z filmu norma przedwojenna 32 tys.cegieł podczas jednej zmiany.Przyjmując 8 godzinną pracę zmianową, murarz musiałby murować cegłę w ciągu 15 sek. non stop.

 9. Swietny material. To byl koszmar. Jednak, nie bylo alternatywy. Straszna bieda. Gdy dodac do tego "jakosc" wykonania przez zapijaczonych roboli – jest dramat. Do dzis nie wyszliśmy na prosta.

 10. Można z dystansem podchodzić do polityki Gomułki lub Gierka ale trzeba im to przyznać że chociaż nie kradli. Nawet i pózniej Jaruzelski nie kradł aż tyle co inni potem przywódcy w byłym ZSRR.

 11. Kiedy Wy wreszcie zrozumiecie, że rząd nie ma żadnych swoich pieniędzy, a wszystko co tak wspaniałomyślnie Wam obiecuje finalnie i tak zasponsoruje z Waszego portfela i kompletnie bez znaczenia jest czy w tym celu podniesie podatki, zaciągnie kredyt, czy wyemituje obligacje (taki kredyt "zdywersyfikowany"). Te dwie ostatnie opcje będą wymagały spłaty i tu zagadka: Z czyjej kieszeni pewnie już kolejna ekipa rządząca pokryje owe zobowiązania?

 12. Najsmutniejsze jest czytać te wszystkie brednie, jaki to PRL był cudowny bo kredytu nie było trzeba brać.
  Bo barany państwo brało i do dziś za to wszyscy płacimy.
  Pusto w głowach. Aż dziw bierze, jak ludzie nie szanują tego że dziś każdy może sobie samemu, nawet skromnie ale postawić.

 13. obecnie w 2018 roku budownictwo dla ludu nie istniej, własne wille mają mafiozi narkotykowi rocznie od 1989-go oddawało się w Polsce po cie tysięcy nowych mieszkań, czyli od 1989 do 2018 wybudowano łącznie tyle mieszkań co za Gierka w jeden rok! . KOMUNO! WRÓĆ!

 14. Wtedy kredyt brało państwo, ludzie spłacali. A teraz kto spłaca kredyty ? Ludzie, płacąc podatki na złodziei siedzących w nierządzie ! Gierek wziął około 40 000 000 000 dolarów w ciągu 10 lat, a teraz tyle się bierze rocznie. Polska istnieje już tylko teoretycznie. Jak się " ktoś " o te pieniądze upomni to PRL Bis ( od 1989 roku ) leży i kwiczy !!!

 15. Zrozumcie jedno: jakikolwiek system by nie był, JAKIKOLWIEK to opiera się na … ludziach. I to jaki byl socjalizm zależało tylko od samych Ludzi i ich kultury. Wcale nie musiało być źle.
  A ponieważ tamten system nie wyrzucał ludz … zwykłej hołoty z pracy to się w pracy opierdalali , a pieniądze dostawali. I tym sposobem rozłożyli sami sobie system jednocześnie i za namową USA z Radio "wolna" Europa obwiniając Rząd.
  Rozkład Socjalizmu jako systemu był w interesie USA i zachodnich burżujów bo gdyby stał się popularny to oni potraciliby swoje majątki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *