28 thoughts on “Kołodziejski o filmie „Kler”: Ten film żeruje na prostackich wizjach, żeby przywalić klechom

 1. Miasto 40 tys. mieszkańców 4 parafie. 1 PARAFIA PROBOSZCZ Ma kobiete dzieci, wszyscy wiedzą, Wikary alkoholik , jeżdzi limuzyną po pijaku zabiera go matka do swojej miejscowości, 2. PARAFIA Proboszcz ma dziecko z parafianką kupił jej mieszkanie na wyjeżdzie. zmienił parafię A LEGALNIE PRZYJEŻDŻAJĄ WSZYSCY TROJE do mamy. Wikary ma już drugie dziecko- rodzi niespełna 16 latka , przeniesiony do innej parafii , zawraca głowę następnej nastolatce , mama robi wielką GRANDĘ W KOŚCIELE PO MSZY – wikary przeniesiony 3 parafia Proboszcz kobieta i dzieci wszyscy wiedzą, wikary ugania się za młódkami mamy wiedzą pilnują córki, przestają choddzić w średniej szkole na religię są słuchy o homoseksualizmie, 4 PARAFIA KSIĄDZ WYJĄTKOWO WYSOKIE MORALE Wikariusze również Czy nie należaałoby się temu przyjrzeć i coś z tym zrobić A MOŻE ZNIEŚĆ CELIBAT ?????????/ Więcej obowiązków, odpowiedzialność za drugiego człowieka i zniknie samotność która może być przyczyną tych nieszczęć a pedofili LECZYĆ i KARAĆ I PROSZĘ NIE MÓWIĆ, ŻE NALOT NA KLER

 2. A dla mnie ten facet zakłamuje rzeczywistość. Chce żyć w jakimś katomatrixie. Polski kościół żyje mentalnie złotymi czasami Jana Pawła II, a szczególnie wczesną fazę pontyfikatu gdzie Kościół wszczepiał antykomunizm wśród ludzi co w połączeniu z jego względną niezależnością i związkami z opozycją dawało fantastyczne efektu liczby praktykujących. Tylko, że po 1989 roku Kościół stał się konsumentem władzy, wpływów i funduszy społecznych. Ludzie widzą pychę, bogactwo, arogancję. Władza na dłuższą metę rozleniwia. Związki Kościoła z polityką bardzo się ludziom nie podobają a teraz niemalże oficjalny mariaż z partią rządzącą jest w moim mniemaniu przekroczeniem Rubikonu. Dlatego gołym okiem widać falę uchodźców kościelnych. Wg najnowszych danych frekwencja w kościołach spadła z 51% Polaków uczestniczących co niedzielę w obrzędach w 1980 do zaledwie 34% w 2017. Sekularyzacja w Polsce ma zabójcze tempo dla Kościoła. W następnych latach będą zamykane Kościoły tak chętnie budowane w latach 90-tych.

 3. to żadnej prawdy nie ma wtym filmie?a przecież sędzia ukradł batonik a cała niewygodna brać sędziowska w/g Ziobry jest umoczona.
  a ten Kołodziejski kolejny,który zabiera głos a filmu nie widział.

 4. Ujawnienie i rozmowa o problemach w KK. może ten kościół zabić? . To chyba faktycznie jest bardzo źle w kościele a rozmówca o tym doskonale wie.Jeżeli media prawackie (skoro lewackie ) już same to twierdzą to jest naprawdę bardzo źle.

 5. A gdyby Kosciol sam sie oczyszczal wyrzucajac na zbity leb zgnile jablka zamiast przenosic ich z parafji do parafji to czy lud mialy by powod do krytyki? Dlaczego pana gosc nie wspomina pokrzywdzonych tylko atakuje a messenger zamiast domagac sie ukarania tych co tak duzo szkod robia ludziom na calym swiecie a nie tylko w Polsce? To nie Polski a swiatowy problem prosze zauwazyc.

 6. Ten film pokazuje prawdę. A ciemny lud myśli że księża to nadludzie. Tchórze nie chcą prawdy a idjoci nie wiedzą że księża liczą forsę w zakrystii i inne ciekawe rzeczy robią. Ciekawe dlaczego na Drogówkę był mniejszy hejt?

 7. ciekawe ile aktorek Smarzowski i inni rezyserzy latami molestowali… moze kiedys wyjdzie – w Hollywood juz wyszlo i Harvey Weinstein jako osoba juz nie istnieje…

 8. Pan Karoń u Roli powiedział znamienne słowa….powinni zdechnąć z głodu twórcy filmu Kler….z jednego powodu jest to film SZKALUJĄCY KK…

 9. Stara pierdoła bredzi bez sensu. Juz nawet papież mówi o pedofilli w kosciele. Polacy jezce wierza w swiety koasciół. Ohyda. Już w XV w. Savonarola krytykował zepsucie kosciola rzymskiego.

 10. książka Rzym znany i nieznany autor Stanisław Zdzisław Kwiatosinski
  nakładem Solid Company …
  przedsiębiorstwo. Akori.1991r.
  Rzym stolica Itali
  I państwo Watykan
  ile jest wsi,koloni,osad o nazwie Rzym na terenie ziem Polski .
  Rzeczpospolita a mieszkańcy wsi.
  wieś TRZĄS dawna nazwa Deutschland …..święci cesarze św. cesarstwa rzymskiego …..narodu niemieckiego co Naród Polski wie z hist.o hist narodu….przodkach.
  ilość wsi o nazwie Paryż
  Abisynia, Warszawa ,Węgry…

 11. BO NIE MA DOBRYCH FILMÓW!! CO MAJĄ OGLĄDAĆ LUDZISKA??Z DVD -WESTERNY ,WINNETOU, FILMY PŁASZCZA I SZPADY@@ KOMEDIE LUISA DEFUNESA@@ A NIE POPIERAĆ MODĘ NA LIPĘ I CHAMSTWO@ I WULGARYZMY@

 12. Miałem się już nie wypowiadać w tym temacie ale nie potrafię ! Kurwa – Film propagandowy nakręcony na zlecenie PiS – u jakim był "Smoleńsk" w weekend otwarcia obejrzało ok 110 tys widzów a Kler 1 milion . Jak "Smoleńsk" wyświetlili w TVP za DARMO obejrzało go ok 2.5 miliona. Słuchajcie teraz MOHERY – 2.5 miliona ludzi obejrzało Kler w 10 dni wyświetlania !!!!!! Teraz dla porównania- jak w TVP wyświetli ten gniot to obejrzało go za darmo tylko 2.5 miliona widzów czyli tylu ilu kupiło bilety w 10 dni do kin na "Kler" ! O czym to świadczy ??? Odpowiedzcie sobie sami. Aha – to dla zagorzałych MOHERÓW ! By dyskutować kup bilet i obejrzyj a potem pisz .

 13. Nigdy nie oceniaj innych kto ogląda Kler to jego sprawa ma do tego pełne prawo nikt nie napada na kościół i nie o to chodzi takie są fakty źe księża właśnie tak się zachowują mam przykłady z mojego środowiska

 14. Film świetny, szkalujecie reżysera i jego film a ja polecam go obejrzeć i temu wierzącemu i ateiście. Naprawdę warto bo może czas zacząć rozmawiać głośno o tym co się tam dzieje bo ksiądz powinien dawać przykład i nie ludzie osłabiają kościół a sami księża. Ich chytrość przekracza już wszelkie granice!

 15. Kołodziejski bredzi o ideologii, polityce itp a film pokazuje patologię. Dobrze że szef w Watykanie zaczął robić porządek i na początek wyrzucił kilku biskupów. Czas na porządek w tzw katolickiej Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *