24 thoughts on “Ciągle dalszy…dlaczego nie rośnie, co z nasionami ,plantacja a ogródek?

 1. Prawda o gmo wyjdzie za kilka pokoleń. Z gmo nie jest tak do końca jak mówisz. Soja gmo jest odporna na glifosat czyli siejesz soje jak wyjdą chwasty i soja lejesz glifosat wszystko pada oprucz soi gmo. Ale po jakimś czasie okazało się że pojawiły się chwasty gmo odporne na glifosat. No to pierwsza reakcja polegała na zwiększeniu dawki. Mówiłeś o bawełnie gmo załatwiającej robala. Ale okazało się iż bawełna gmo zacząła chorować na choroby grzybowe na które nigdy wczeŝniej nie zapadała. Później okazało się że robal się przyzwyczaił i uodpornił.
  I generalnie gmo to celowa zmiana genetyczna ułatwiająca wielkie uprawy.
  Jestem rolnikiem i od 10lat niestety jak nie opryskasz to nie urośnie. Wcześniej zastosowanie ochrony fungicydowej(przeciw grzybom) powodowała wzrost plonu i poprawę jakości. Dziś jak nie zasatosujesz min. dwukrotnej ochrony fungicydowej to zbierzesz mniej i gorszej jakości. Nastąpiła degeneracja roślin, patogeny się uodporniły i jest nielada problem.

 2. uwaga !!! Na kanał zleciały sie czarownice które atakuja tych co mysla i mowia inaczej.
  Szamani – nie przejmujcie sie ! 😉
  Dziekuje Wam za to co robicie i za wiedze ktora nam pokazujecie 🙂
  Pozdrawiam Jasna Strona Mocy 😉

 3. Oczywiscie ze opryski czuc ale i wszelka chemie domowa tez ja 5 latach zdrowego jedzenia , suplementowania
  Czuje szczypanie jezyka na wszystko co jest chemia czasmi az musze wypluc silnie tak mnie szczypie

 4. moja rada (jesli ktos ma maly ogrod z warzywami ) – przed zasianiem wlozyc nasiono do buzi – w ten sposob nasze DNA przechodzi na to warzywo – to dziala .

 5. Masz racje czego ludzie dla pieniedzy nie robia -pewna znajoma by zarobic pieniadze na wesele corki ,kolo domu foliak postawila z ogorkami och naiwni mysleli nie ma ,,plantacji,,to ma zdrowe no miala sprzedarz ale ludzie nie wiedzieli ile chemi a dla siebie osobno bez chemi

 6. Mój znajomy z Poznania przyjechał do nas i cały czas namawiał mnie, żebym wypryskala trawę randapem. On mówił-ma piękny trawnik, bez koniczynek i mniszka. Teraz ma raka. Ale nie widzi związku… .

 7. I za takie myślenie was kocham ,,,,Jestem z wami całym sercem i polecam każdemu mądrzy ,skromni ludzie .Staram się jak moge stosowac to wszystko ,co daje natura ,ktora kocham,ale sami wiecie -nawet rodzina wysmiewa myslenie odwrotne do systemu,,,ale nie daję się ,nie chcą skorzystać -ich sprawa ,ja biegnę do szamanów ,wolę z nimi spedzić czas niż siedzenie naa najlepszej kanapie,,,tylko serce boli ,,ze człowiek jest istotą myślącą ale pieniądze przewyższają wszystko, tym ich kupili,,Pozdrawiam kochani i oby tak dalej!!!!

 8. Tak się zastanawiam…Jeżeli na ekologicznych plantacjach również pryskają chemią,bo inaczej jest za duże ryzyko, to jaka różnica jest w takich owocach od tych z marketu? Czy faktycznie jedynie więcej musimy za to zapłacić, a jakość jest podobna?

 9. no niestety w takich czasach żyjemy ludzi przybywa Azja Indie się rozwijają potrzeba ich wyżywić trzeba mięsa !! żeby bydło wykarmic musi byc pasza gdzies trzeba ta kukurydzę GMO posiac wyciacsię lasy skutkiem tego są lawiny i tak dalej ….

 10. Dziękujemy, za wszystkie Wasze filmiki, bezcenna wiedza. Ludzi rozumnych jest ciągle za mało, a troli, tak jak w przyrodzie, mnóstwo.

 11. Kom dla statystyk i zobacz line chodzi o konta wiec jak masz wolna chwile to zobacz a jak jesteś zajęty to wejdz jakoś w tym tygodniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *