Rosyjski film wojenny (fabuła) z 2008 roku z Verą Farmigą w roli głównej: Wojna Uczuć. W 1946 roku grupa niemieckich jeńców …

source

49 odpowiedzi

  1. Gdybym był na przykład Putinem, to nie szczędziłbym pieniędzy na takie filmy. On sam wychował się na podobnych dyrdymałach typu 'Czterej pancerni i pies', dlatego na prawdę uwierzył, że jego sołdatów w Kijowie przywitają kwiatami. Tak to już jest, że kiedy w domu nie ma chleba, ruska pycha pasie się igrzyskami..

  2. O zbrodniach niemiecki napisano i nakręcono już wszystko, a nawet zanadto. Ale chciałbym też zobaczyć filmy równie odważne, zrobione przez reżyserów rosyjskich o niezliczonych zbrodniach sowieckich przez całe 100 lat ich komunizmu. Ale nie sądzę, żeby jakikolwiek rosyjski reżyser odważyłby się na coś takiego. Kinomatografia zachodnia też ma lukę w tym temacie. Jak już to już, niech będzie symetria w ocenie zbrodniarzy obu stron.

  3. Cuś piknego i niedrogo.
    Brakowało tylko jeńców polskich, na których napadli i jedni, i drudzy.
    Niemniej … świetna reżyseria i doskonałe aktorstwo.

  4. warto w opisie napisac jaki jest stan faktyczny,ze jest to rosyjsko-brytyjski film (co pózniej pada ale nie kazdy otwiera pełen opis filmu),bo wielu widząc,ze jest to film rosyjski ominie go,co jest niesprawiedliwe dla filmu(ale i dla kinematografii rosyjskiej xxi wieku)

  5. Hahahahahahahaha film pokazuje dwóch agresorów którzy nagle stali się ofiarą własnej agresji na innych i zrozumieli co odje*** i tłumaczą to na swój sposób wygodny dla siebie. Coś pięknego.

  6. Tylko jeden głupek pilnuje bramy obozu jenieckiego. Przy okazji grozi nożem pułkownikowi KGB. A potem strażniczki każą mu otworzyć bramę dla kobiet z miasta, które tam poszły odprowadzić swoich tancerzy. W jedną stronę zawieźli ich ciężarówkami, a z powrotem mogli sobie iść na spacer przez miasto z miejscowymi kobietami… Buuu-haha!
    I to wszystko w czasach Józefa Stalina, gdy za przygodny kontakt z cudzoziemcem obywatel radziecki mógł być posądzony o szpiegostwo. Do jenieckich obozów nie wolno mu było nawet się zbliżać!

  7. Propagandowy film, który rosyjskie kobiety kreuje na dziwki. Bo oto po czymś takim jak blokada Leningradu one idą do łóżek z niemieckimi jeńcami. Przecież każda miała jakiegoś męża, brata lub chociażby sąsiada, którzy by im tego nie darowali.

  8. Bujdy na resorach – szukają esesmannów, którzy byli oznaczeni tatuażami? No ale propaganda dla naiwnych musi być 😉
    Poza tym na sowieckim przesłuchaniu człowiek przyznawał się do wszystkiego, a już na pewno nie wahałby się zasypać jakiegoś esesmanna (w Wehrmachcie ich nie kochali, tym bardziej po przegranej wojnie). Tymczasem w filmie mamy honorowych jeńców i subtelną grę kagiebisty godną kręgów wywiadu z najwyższej półki.

  9. Bardziej dziecinnego filmu nie widziałem. Amerykanie nie mają zielonego pojęcia co działo się na tych terenach w czasie II Wojny Światowej Chyba lepiej by było gdyby pozostali przy filmach o smokach i innych Hero bohaterach. Mdli mnie widok czystej pościeli, wypolerowanych aut jadących po błocie i nieskazitelnych mundurów w filmie wojennym. Czy nikt z dziadów i rodziców nie opowiadał wam o okropności wojny i tych co mienili się nadludźmi a zostali pobici. Współcześnie możemy dążyć do solidarności narodów, ale tamtą epokę zostawmy jeszcze na jakiś czas w spokoju

  10. Piekny film. Na faktach autentycznych jest oparty polski film, mowiacy o zKazamej milosci polskiego oficera I zonie rosyjsskiego oficera. Urodzila mu dziecko a zdradzany maz byl czlowiekiem z godnoscia I udawal, ze nie wie. Kobiete chyba zabila tajna rosyjska Policja.Gdy usuwano ich z Polski , wielu z nich uciekl. Rosyjski oficer wrocil z dziewczynka do Rosja. Co rok przyjezdzali na jej grob. Nie widzialam calosci ale tez plakalam. John Malcovich jest doskonalym aktorem. Pozdrawiam.

  11. W mojej ocenie, to kolejny propagandowy film, lecz tym razem zrobiony w kooperacji niemiecko-rosyjskiej. Osoby interesujące się historią, doskonale wiedzą, że niemce z ruskimi od czasów pierwszych carów, pałały do siebie ogromną sympatnią….. i w dalszym ciągu się z wszechmiar przyjaźnią….

  12. Film opowiadający ciekawy fragment historii,rozgrywającej się rok po zakończeniu wojny w obozie radzieckim dla jeńców niemieckich przeplatany losami ludzkimi.
    Dla kogoś kto historię uwielbia…ciekawy obraz.

  13. Dla mnie to świetny film. Obraz o człowieczeństwie i barierach, które przełamuje. No i główna bohaterka bardzo fajnie zagrała, nie wspominając o jej nietuzinkowej urodzie. Zdecydowanie polecam.