16 thoughts on “Michal Rachoń – Debata Jedynki 9.04 – Prace podkomisji smoleńskiej

 1. Panie Michale. Trzymaj się Pan ciepło i pozdrawiam Pana serdecznie. A wie Pan, przypomniało mi się coś, kiedy jeden inteligent, biznesmen można powiedziećzwymyslal Pana redaktora od kłamców mącicieli i tak dalej. (Inicjały Z. S.) To tak śledząc jego losy to jednak okazuje się, że prawda wygrywa. Bo Pan redaktor dalej zachwyca słuchaczy, czytelników i widzów. A tamtego Pana jakoś ostatnio nie widać w życiu publicznym.😅 Ale to tak tylko mi się przypomniało😉

 2. A co do tej tragedii. Nie potrzeba żadnych zapisów z urządzeń. Podlączcie t.u.s.k.a i k.o.m.o.r.a pod prąd i szybko prawda wyjdzie na jaw. Zostaną tylko szczegóły do zweryfikowania. Ale to tylko moje zdanie i broń Boże nie podrzegam nikogo do stosowania przemocy na kim kolwiek!! 😇

 3. Bardzo cieszy fakt, że prawda – choć szokująca – dochodzi do głosu. Przykre, że nie mamy żadnych gwarancji by ludzie odpowiedzialni za to morderstwo, kiedykolwiek odpowiedzieli za swoje czyny… Kto postawi Tuskowi. Putinowi czy Komorowskiemu zarzut udziału w spisku i współudział w organizacji katastrofy lotniczej czy śmierć 96 osób? Tylko Trump jest tak bezczelny. W Europie nie ma nikogo takiego. Niestety.

 4. Po Gruzji I Ukrainie pomarańczowej rewolucji…..Ataku zatrucia prezydenta Ukrainy……POWINNY SIĘ JUŻ WTEDY ZAPALIĆ CZERWONE LAMPKI…..OSTRZEGAWCZE….Ż E ZEMSTA ROSJI NA POLSKIM PREZYDECIE JEST PRZYGOTOWYWANA……..Po 1000 letniej HISTORII stosunków POLSKI z ROSJĄ ……nie powinniśmy być naiwni.ROSJA TO GANGSTERSKI KRAJ.

 5. Jak powszechnie wiadomo główną przyczyną była rozmowa pomiędzy Lechem Kaczyńskim prezydentem RP a jego bratem Jarosławem Kaczyńskim prezesem PiS oraz głupota ludzka objawiająca się w następującym zapytaniu:
  Zapytanie nr 2496: Przemysław Gosiewski
  Zapytanie nr 2496
  do ministra obrony narodowej
  w sprawie odznaczenia pilota prezydenckiego samolotu, kpt. Grzegorza Pietruczuka, srebrnym krzyżem za zasługi dla obronności
  Uzasadnienie
  Według informacji prasowych i wywiadu, jakiego szef MON udzielił dla Radia Zet 19 września br., kpt. Grzegorz Pietruczuk został odznaczony srebrnym krzyżem za zasługi dla obronności. Wedle słów szefa MON pilot otrzymał medal za ˝przestrzeganie procedur i poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo czterech prezydentów na pokładzie˝. Ministrowi chodziło o lot, jaki wykonał prezydencki TU-154 na Kaukaz 12 sierpnia br. Planowo samolot miał lądować w Azerbejdżanie w Ganji, ale prezydent RP podjął decyzję o locie do Tbilisi. Pilot odmówił zmiany kierunku lotu. Decyzja pilota doprowadziła do licznych komplikacji w wizycie czterech prezydentów w Gruzji. Przejazd drogą do Tbilisi był bardzo niebezpieczny i sprowadzał realne zagrożenie dla osób w nim uczestniczących. Według doniesień medialnych obawy pilota o stan techniczny lotniska w Tbilisi były całkowicie nieuzasadnione i można było na nim bezpiecznie wylądować.
  Proszę wobec tego Pana Ministra o odpowiedzi na następujące pytania:
  1. Czy pilot ma prawo odmówić wykonania rozkazu zwierzchnika Sił Zbrojnych RP?
  2. Czy odznaczenie pilota za de facto zaniechanie działania tak wysokim odznaczeniem państwowym jest zgodne z obowiązującymi procedurami?
  3. Czy Minister, podejmując decyzję o odznaczeniu, chciał pokazać, iż będzie premiował w przyszłości przypadki niesubordynacji, tchórzostwa i odmawiania wykonywania rozkazów?
  4. Czemu sprawa odznaczenia pilota została tak nagłośniona w mediach przez szefa MON? Czy był to kolejny element prowokacyjnej polityki rządu wobec prezydenta RP?
  5. Czy zbadano przebieg wydarzeń w kabinie pilotów i zgodność podejmowanych przez nich decyzji z obowiązującymi procedurami? Jakie są wnioski z tej kontroli?
  6. Czemu szef MON nie odznaczył innych członków załogi?
  7. Jak MON zamierza reagować, jeśli w przyszłości będą powtarzać się tego typu przypadki odmawiania zmiany kierunku lotu?
  Z wyrazami szacunku
  Poseł Przemysław Gosiewski
  Kielce, dnia 23 września 2008 r.

 6. Pamietam ostatnie slowo nagrania czarnej skrzynki samolotu lecacego do Smolenska.
  Cala Polska slyszala to nagranie i wszyscy wiedza ,ze przeciagle slowo k………wa wykrzyczane przez pilotow,przed zderzeniem sie samolotu z ziemia jest jednym z wielu dowodow na to ze nie bylo wybuchu.
  Jeden z eskpertow Macierewicza (jakis polglupek) pwiedzial,ze wybuch byl tak szybki ,ze urzadzenia nagrywajace nie zdarzyly go nagrac.Tak moze wyrazac sie tylko debil albo czlowiek ,ktory uwaza wszystkich innych za debili.
  Rzeczywiscie wybuch trwa ulamek sekundy a potem nastepuje grobowa cisza.
  Czy piloci mogli wiedzec ,ze za chwile nastapi wybuch ?????????oczywiscie nie.
  Dlaczego wiec krzyczeli k…………………………………….wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bo mieli na to czas,kiedy nagle zobaczyli ze sa kilka metrow od ziemi.
  Nie potrzeba zadnych innych dowodow zeby stwierdzic ,ze wybuchu nie bylo.Wskazaly na to rowniez sekscje zlwok,ktore nie potwierdzily obrzen charakterystycznych dla wybuchu (pekniete bebenki w uszach)
  Dzis w 9 rocznice katastrofy poraz kolejny Macierewicz ,czlonkowie jego komisji a za nimi Kacznynski powtarza wyswiechtane hasla o wybuchu,spisku,oskarzajac Tuska i Komorowskiego o morderstwo baz podeania jakiegokolwiek dowodu.
  Przez dziewiec lat Polacy sa karmieni wierunymi klamstwami ,ktore mimo powtarzania nie staly sie prawda.
  Podkomisja kosztuje podatnikow miliony zl. czyli jak mowi Tusk w Polsce uprawia sie klamstwo za panstwowe pieniadze.
  Sa pieniedza dla podkomisji Macierewicza ,ktora to klamstwo generuje. Sa pieniadze dla TVP ,ktora to klamstwo propaguje a nie ma pieniedzy dla nauczycieli ……ale na klamstwo smolenskie,barierki odgradzajace prezesa od suwerena,nagrody dla ministrow pieniadze jakos sie znajduja. Nawet dla bydla i trzody chlewnej sa. Ciekawy jest ten podzial naszych wspolnych pieniedzy.

 7. "Nadzór remontu silników "-To jakieś nieporozumienie. Nikt nie jest w stanie uniknąć sabotażu, jeżeli jest zaplanowany. Wystarczą dwie śrubki niedokręcone ,lub zagubione w turbinach i silnik się rozsypie w mak.

 8. Pan "sweterek w kolorze moczu", wraz z zona na etatach w zydowskiej grupie medialnej. Przebrany tak, by wygladalo, ze nie musi udowadniac swojej meskosci. No, ale ja tu zbaczam z tematu…. bo chyba bedzie przelom 😉

 9. Panie min Macierewicz, ,, tak dlugo bijemy piane az ja ubijemy,,. Dosyc piany, wybory sie zblizaja?? Juz nas nie nabierzecie biciem piany. Pytanie :dlaczego do dzis odpowiedzialni za sprawdzenie samolotu przed lotem nie siedza w wiezieniu, minelo 4 lata!!! Bijemy piane by ja nigdy nie ubic, Mysle za na tym sie przewieziecie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *