16 thoughts on “Jak Powstala Ziemia – Alpy PL – Film Dokumentalny PL

 1. Wapień z odpadków skorupek ! A później dziwne działanie jakiś różnych związków chemicznych ??? A wiec tajemnica nadal nie rozwiązana !

 2. Nie wierzę!!! Lodowce w przeszłości topniały bez ingerencji CO2 "ludzkiego". Toż to heretyzm! A jak nie? To gdzie ta kasa na walkę z globalnym ocipieniem?

 3. Fascynujący program-zapiera dech w piersiach-pokazuje jacy jesteśmy mali,nieistotni,łatwi do pokonania a jednocześnie tacy dumni-zapatrzeni w siebie inteligentne ssaki.Dziś jesteśmy a jutro może nas nie być-a Ziemia nawet nie drgnie.

 4. Cały film ciekawy. Ale durni autorzy zniweczyli cały swój wysiłek w 40 minucie, kiedy zaczęli p***lić o globalnym ociepleniu, które "zagraża" Alpom. I minutę później, bez chwili refleksji, opowiadają, że w czasach Hannibala lodowców w Alpach było MNIEJ niż dzisiaj. Nie zająknęli się ani przez chwilę KTO STOPIŁ LODOWCE 10,000 lat temu, kiedy GWAŁTOWNIE zakończyła się ostatnia epoka lodowcowa.
  To mi przypomina czasy komunizmu, kiedy KAŻDE dzieło naukowe, nawet dotyczące matematyki, musiało co chwilę odnosić się do Marksa i Lenina, którzy zbudowali podwaliny pod wszystkie prawa matematyki i fizyki. Dokładnie tak samo jest z mantrą o obecnym "globalnym ociepleniu", z którym rządy, za nasze pieniądze wytrwale i bohatersko walczą!
  Precz z IDIOTAMI!

 5. Po pierwsze, zakazać kombinowania z geoinżynierią (chemtrails)
  Nie zapomninać, że Słońce jest obecnie w stanie wysokiej emisji.
  Po trzecie, nie zapomninać, że sprawy klimatu na Ziemi są cykliczne (potopy, susze, powodzie, lodowacenie itp.)
  Po trzecie, nie zapominać, że Księżyc (naturalny satelita Ziemi) oddala się od Ziemi. Gdy uleci w Kosmos, oś Ziemi przyjmnie pozycję…..poziomą!
  Po czwarte, jeżeli ze skorupy Ziemi wydobywa się miliardy ton surowca energetycznego (węgiel, gaz, ropa) to musi zaistnieć tzw. bicie osiowe Globu! Jak dodać do tego miliardy ton żwiru, piasku, kredy, rudy siarki, żelaza, kamieni itp., które po wydobyciu z jednego miejsca, są przewożone w inne odległe, to mamy obraz koła samochodowego pozbawionego odważników centrujących.
  Po piąte, współczesny transport drogowy i logistyczny wymusza szybkie przemieszczanie towarów, więc potężna flota samochodowa nie dosyć, że zużywa powietrze do spalania w swoich silnikach, to zamienia to powietrze na CO2.
  Po szóste, skorupa ziemska się kurczy w związku ze stygnięciem jądra Ziemi, więc więcej trzęsień ziemi przez przemieszczanie się płyt tektonicznych i większa aktywność wulkaniczna itd. itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *