8 thoughts on “Operacja kusza [1965] cały film lektor PL

 1. Ach ci bohaterscy Anglicy.Zawsze wygrywają z tymi głupimi Niemcami,jeszcze bardziej przebiegli są Amerykanie tylko wygrali tą wojnę Ruskimi rękami.

 2. Jak czytam niektóre komentarze, to mi się zbiera na mdłości. Ależ biedne te Polaczki, ciągle ich tylko wystawiają do wiatru, zdradzają, nie doceniają itd. itp. Ciągle wyłażą wszelkimi polskimi porami jakieś kompleksy (nieudaczników chyba). Otóż powiedzmy sobie szczerze: my Polacy za II W. Św. w ogóle nie mamy czym się szczycić. To, że "walczyliśmy od pierwszego do ostatniego dnia", co jest nieprawdą tak przy okazji, nie jest żadnym tytułem do chwały, lecz ciężkim oskarżeniem o zbrodniczą głupotę. Jak mawiał Marszałek? "Wy na wojnę nie idźcie, wy ją beze mnie przegracie" i "Jeśli Polska miałaby przystąpić do wojny, to jako ostatnia i nie na własnym terytorium", prorocze!!!
  Polska przystąpiła w 1939 r. do TEJ wojny, której nie chciał nikt poza Stalinem i Rooseveltem, nawet Hitler nie chciał. Polska poszła na konfrontację z Niemcami w wyniku zbrodniczej głupoty polskiego kierownictwa państwowego i tromtadrackiej psychozy, jaka opanowała prawie całe społeczeństwo (dlatego wrzesień 1939 był takim szokiem, bo z prężenia muskułów zrobiło się "Pyf" i powietrze nadęcia uszło).
  Polska poszła w zwarcie, którego Hitler nie chciał, ani Londyn, ani Paryż, nie mając sojuszników; sojusz z Francją było od dekady fikcją, a z Anglią nie było. [radzę sprawdzić Dziennik Ustaw za 1939 r. Jeśli był traktat sojuszniczy z Londynem, to powinien być ratyfikowany i ogłoszony. Nie był!]. Anglicy nas nie zdradzili, bo sojuszu z nimi nie mieliśmy.
  "Enigma"… Starczał na tak długo, jak długo chałupnicze metody Biura Szyfrów wystarczały. W grudniu 1938 ro się skończyło.
  Wojsko Polskie walczyło 3 tygodnie, a potem to już mieliśmy tylko pułki i bataliony reprezentacyjne we Francji i Anglii. Okupowany kraj… [W Jugosławii Niemcy trzymali ponad 20 dywizji – dla porównania, w Polsce parę batalionów trzeciego rzutu]. Wszystkie polskie bitwy od września 1939 po maj 1945 to wyłącznie krwawe jatki: od bitwy nad Bzurą, przez Narwik, kampanię francuską, Lenino, Monte Cassino, Arnheim, aż po Wał Pomorski, forsowanie Odry, Budziszyn. Lekką rączką spisywali nasi "dowódcy" swoich żołnierzy na straty. Ach, zapomniałem o Powstaniu Warszawskim.
  Dlaczego Brytyjczycy milczą o polskim udziale w akcji V-1, V-2, Enigmie, działalności polskiego wywiadu? Bardzo dobrze, że tak robią. bo rzeczywisty obraz tego nijak nie pasuje do cukierkowego – z podręczników i relacji świadków, którzy w 1945 r. mieli 10 lat.
  Brytyjczycy o tym – na szczęście – milczeli, bo dobrze wiedzieli, że tysiące agentów polskiego wywiadu pracujących dla nich znalazło się po niewłaściwej stronie żelaznej kurtyny. Co, mieli ich zasypać? [Parę takich przypadków niestety było, delikwenci wpadali w łapy bezpieki czy NKWD]. "Enigma" była jeszcze wiele lat po wojnie używana w d. NRD, a więc co, Brytyjczycy mieli się chwalić? I następna sprawa: Brytyjczycy bardzo chętnie wysługiwali się wywiadem polskim do kontaktów z… Niemcami; w ten sposób mieli gwarancję, że nie trafią na wtyki gestapo, lecz będą rozmawiać z Abwehrą lub Wehrmachtem. Przy okazji: polsko-japońska współpraca wywiadowcza trwała w najlepsze do wiosny 1945. Co, mieli Anglicy ujawnić? Dalej, w rozpracowaniu V-1 i V-2 b. dużą rolę odegrały "trefne" organizacje: "Muszkieterowie" i "Miecz i Pług" (opanowany potem przez gestapo a właściwie wtyczki NKWD w gestapo). I ostatnia sprawa z krótkiej wyliczanki: z uwagi na stosunki w "polskim Londynie" (tzw. Londyniszczu), bardzo wielu polskich oficerów wywiadu wolało pracować bezpośrednio dla Brytyjczyków lub Amerykanów, jak płk "Rygor" Słowikowski, którego siatka rozpracowała całą pn. Afrykę przed operacją "Torch". Sikorski w ogóle nie miał o tym pojęcia.

 3. "To balon"!Aż dziw, że Angole nie zginęli w czasie II wojny światowej?Pewnie by tak było, gdyby nie Polacy, jak zawsze ofiarni i pomocni
  po za granicami Polski.Dziś mamy podobną sytuację."Zawrócić!"jak agenci wyskoczyli z samolotu.Gestapo poszukuje umrzyków, to do nich podobne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *