30 thoughts on “Dzień niepodległości / 1996 / 720p / PL (czasami nie ma lektora mix wersji kinowej i reżyserskiej)

 1. Niektóre sceny żenowały, "nie przelecieli tyle, by atakować". Pewnie to samo mówiono w Meksyku, widząc konkwistadorów.

 2. no dodam jeszcze ze ten film ma podteksty polityczne – mowi : my usa jestesmy najlepsi a inni sa tylko pomocnikami

 3. Najlepszy film Emmericha. Przepiękny propagandowy kicz. Widziałem już tyle razy i ledwo się teraz powstrzymałem by wyłączyć. Brak czasu…

 4. Film ma ponad 20 lat ale wciąż dobrze się to ogląda,scena pojawienia się statku obcych nad miastem wciąz robi dobre wrażenie.

 5. INDEPENDENCE DAY (1996). Akcja SF.
  Gigantyczne latające spodki (15 mil średnicy każdy) zagrażają ziemi. Doskonałe, dopracowane efekty specjalne nie ustępujące – a nawet przewyższające – wielu współczesnych produkcjom. Na tym superlatywa się kończy.
  Fabuła jest nudna, charaktery bohaterów (o ile takie w ogóle są) nie rozwijają się. Wiele zachowań postaci jak i dialogi nasycone są żałośnie śmiesznym imbecylizmem.
  Reżyser Roland Emmerich jest także autorem beznadziejnego filmu "GODZILLA" (1998): zwulgaryzowanej i zniekształconej (w tym anatomii bohatera tytułowego) do nudności ikony kina japońskiego.
  Przykład patologicznie złego dialogu:
  Prezydent Thomas J. Whitmore: I'm a combat pilot, Will. I belong in the air. [ = Jestem pilotem wojskowym, Will. Należę do nieba. ]

 6. Drętwy ten film niemiłosiernie. Ale o dziwo sequel mi się nawet spodobał. Jest ciekawszy od oryginału. Zresztą sequel to najlepszy film jaki dotąd ten koleś nakręcił i jedyny naprawdę dobry w jego dorobku.

 7. Ten film jest składany z dwóch filmów w jeden widać że angielsko jezyczna wersja jest ładniejsza od tej z pl lektorem

 8. Strasznie banalny i głupi film ale dziwnie przyjemny w oglądaniu. Stereotypowy obcy, stereotypowy nowojorski żyd, stereotypowy robol który okazuje się geniuszem. No i na koniec przywódca który zamiast rządzić krajem pogrążonym w chaosie pierdoli to i wsiada do myśliwca xDD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *